Internetowe instrukcje odnośnie naprawy elektryczności

serwis palników olejowych

Wiele osób zadaje sobie pytanie, skąd czerpać wiedzę na temat naprawy instalacji elektrycznych? Chociaż wykwalifikowani elektrycy z pewnością na to pytanie odpowiedzieliby kierując pytającego w stronę fachowej literatury to jednak obecnie większość osób sięgnęłaby raczej po Internet. W wirtualnej sieci można znaleźć mnóstwo informacji z niemalże każdej dziedziny życia, zatem i porady dotyczące elektryczności można tam znaleźć. Co prawda, w tej dziedzinie ilość filmów instruktażowych jest raczej uboga, ale nie brakuje stron z artykułami odnośnie napraw instalacji elektrycznych lub prostszych czynności wymagających wiedzy z zakresu elektryki.

Centralne ogrzewanie Rodzaje grzejników i kilka faktów z Wikipedii

Promienniki obecnie należą do najchętniej stosowanych urządzeń grzewczych stosowanych w dużych obiektach przemysłowych, logistycznych i sportowych.

Wady i zalety:

Zalety:

Wady:

Grzejnik nadmuchowy jest połączeniem grzejnika konwektorowego z wentylatorem napędzanym energią elektryczną. Źródłem energii cieplnej jest najczęściej prąd elektryczny (sporadycznie woda, zasadniczo stosowana w samochodach). W ostatnich latach ciepło wytwarzane jest w nowoczesnych kominkach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie

Promienniki obecnie należą do najchętniej stosowanych

serwis palników olejowych

Grzejniki radiatorowe

Grzejniki radiatorowe są obecnie wypierane przez grzejniki konwekcyjne. Powietrze przepływa na zewnątrz radiatora. Radiator ma rozwiniętą powierzchnię zewnętrzną, wykonywaną przez wyprofilowanie, wytłoczenie lub przyspawanie pasów blachy do rury w której płynie czynnik grzejący.

Wady i zalety, porównanie z konwekcyjnymi:

zajmują większą powierzchnię ściany,
pomieszczenie jest ogrzane równomierniej,
łatwiej uzyskać wyższe temperatury w dolnej części pomieszczenia,
słabo wymuszają obieg powietrza w pomieszczeniu,
większa część ciepła jest odprowadzana przez promieniowanie cieplne.

Promienniki energii cieplnej

Bardzo cenione jako źródło ciepła w wysokich pomieszczeniach z uwagi na bezpośrednie ogrzewanie ciał stałych przez promieniowanie podczerwone, a nie przez powietrze, które dopiero wtórnie jest ogrzewane przez ciała stałe, dzięki czemu ciepło ukierunkowane jest do dolnej partii wysokiego obiektu. Systemy grzewcze oparte na promiennikach charakteryzują się minimalną bezwładnością, szczególnie oparte na promiennikach gazowych i elektrycznych.

Wady i zalety:

Zalety:

niższe koszty eksploatacji systemu przy tym samym komforcie cieplnym
możliwość stosowania pełnej automatyki sterującej
układ zdecentralizowany przy większych obiektach
możliwość ogrzewania strefowego
kontrola komfortu termicznego całej powierzchni ogrzewanej

Wady:

zależne od rodzaju promienników (gazowe, elektryczne, wodne)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrzewanie

Dodane: 10-04-2019 05:33