Dlaczego rozwój ogrzewnictwa jest ważny?

wynajem nagrzewnic

Ogrzewnictwo należy do jednej z tych dziedzin, w których ostatnio poczyniono olbrzymie postępy. Naukowcy od wielu lat pracują nad stworzeniem takiej techniki ogrzewania pomieszczeń, która byłaby całkowicie nieszkodliwa dla środowiska. Obecnie możemy zaopatrzyć się w kotły i piece, które w mniejszym stopniu niż niegdyś emitują do atmosfery zanieczyszczenia podczas spalania. Oprócz wprowadzania na rynek tego typu produktów niezwykle ważne jest także to, aby uświadamiać osoby korzystające z ogrzewania, w jaki sposób korzystać z niego w ekologiczny sposób. Na pewno w przyszłości zostaną odkryte metody ogrzewania, które będą niemalże całkowicie ekologiczne, gdyż już dziś bardzo blisko nam do tego ideału.

Bezobsługowe systemy parkingowe

wynajem nagrzewnic

Właściwie coraz rzadziej możemy spotkać się z sytuacją, w której na parkingu oczekuje na nas osoba pobierająca opłaty za postój i wydająca odpowiednie bilety. Powszechnie stosowane są obecnie automatyczne systemy, które umożliwiają zrezygnowanie z zatrudnienia obsługi na parkingu. Klienci sami, korzystając najczęściej z panelu dotykowego wybierają określone opcje postoju. Po wjechaniu na parking wyjazd z niego jest możliwy tylko po uiszczeniu opłaty i odpowiednim zeskanowaniu biletu. Systemy parkingowe są tak skonstruowane, że najczęściej problemy, które mogą powstać w trakcie ich eksploatacji dotyczą nieprawidłowości w elektryczności i wtedy odpowiednią naprawą musi zająć się elektryk.

Płaszczowo-rurowy wymiennik ciepła

Rekuperatory ? przykłady
Płaszczowo-rurowy wymiennik ciepła
Wymiennik ciepła typu rura w rurze
Płytowy wymiennik ciepła
wymiennik spiralny
Wymiennik płaszczowo-rurowy

Osobny artykuł: Wymiennik płaszczowo-rurowy.

Wymienniki płaszczowo-rurowe są jednym z najczęściej spotykanych typów wymienników w przemyśle41. Uniwersalność tego wymiennika wynika m.in. z:

różnorodności możliwych układów (różna ilość biegów, przeciwprąd, współprąd, itd.)
możliwość użycia elementów standardowych (rury, kołnierze, uszczelki, itd.)
stosunkowej prostota obliczeń i dużej dostępności do odpowiedniego oprogramowania
możliwości zastosowania w bardzo dużym zakresie ciśnień i temperatur1
szerokiej gamy możliwych materiałów konstrukcyjnych1.

Zbudowane są z cylindrycznego płaszcza, w którym biegną wiązki rurek. Jeden z płynów przepływa w przestrzeni płaszczowej, a drugi wewnątrz rurek. Wymiana ciepła zachodzi w poprzek ścian rurek.

Szczególnym przypadkiem jest wymiennik typu rura w rurze. Jego zaletą jest duża prostota. Jego główną wadą jest mała wydajność (powierzchnia wymiany ciepła jest mniejsza niż powierzchnia płaszcza, co generuje duże straty ciepła do otoczenia).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wymiennik_ciep%C5%82a

Dodane: 09-04-2019 09:20